Najczęściej zadawane przez Was pytania

Jest to najczęściej zadawane przez Was pytanie. Wstążka o długości 3 metrów powinna być wystarczająca do uzyskania klasycznego wyglądu. Jeśli chcesz aby Twój bukiet był ozdobiony większą ilością wstążek wybierz wstążki o łącznej długości 6 metrów. Jeśli jesteś zwolenniczką bardzo romantycznego stylu i podobają Ci się bukiety z dużą ilością wstążek wybierz wstążki o łącznej długości 9 – 12 metrów.

Tak, wstążki można prać ręcznie w chłodnej wodzie z delikatnym detergentem o neutralnym PH i suszyć w stanie rozłożonym. Należy je prasować żelazkiem ustawionym na program prasowania jedwabiu bez użycia pary i spryskiwacza. Jeśli chcesz je zachować na pamiątkę nawiń je po wypraniu na szpulkę i zawiń w bibułę, w której ją otrzymałeś.

Nasze wstążki powstają w małej, rodzinnej manufakturze w Poznaniu. Wszystkie nasze wstążki są wykonane ręcznie a swoje piękne, szlachetne barwy uzyskały dzięki czasochłonnemu procesowi barwienia naturalnego.

Tak, mamy przygotowane piękne próbniki dla branży ślubnej, zaprojektowane i wykonane z papieru z morwy przez Wedding Mark. Możesz także zamówić pojedyncze próbki wstążek  jeśli wahasz się, który z kolorów wybrać.

Tak, wykonujemy. Każdorazowo ustalamy kolor wstążek oraz ich wymiary. Dzięki temu nie musisz ich ciąć. Pozostaje już tylko zawiązać je na zaproszeniu.

Tak, wszystkie nasze wstążki farbujemy naturalnie rzemieślniczymi metodami. Kolory pochodzą z barwników roślinnych: m.in. orzechów, kwiatów, liści, czy też korzeni. Kolory uzyskujemy często w procesie długiego i pracochłonnego farbowania wymagającego wiele cierpliwości.  Na farbowanych tkaninach często powstają przebarwienia w postaci plamek, smug, czasami większych plam, które zawsze dokładnie opisujemy przy każdym produkcie. To naturalne zjawisko wynikające z barwienia naturalnego dodaje naszym wstążkom jedynego w swoim rodzaju charakteru. Uzyskujemy kolory, które doskonale ze sobą korespondują, tworząc piękną, głęboką i szlachetną gamę kolorystyczną.

Proces barwienia naturalnego jest niezwykłym procesem, który daje piękne kolory ale jest też procesem zaskakującym. Mimo opracowanych receptur uzyskiwania kolorów każda kąpiel barwierska daje nieco inny odcień jedwabiu. Dzięki temu zawsze otrzymasz produkt w pięknym i niepowtarzalnym, wyjątkowym kolorze, który z czasem może się też nieco zmieniać. To naturalny proces.

Nasze wstążki i inne produkty wykonujemy z naturalnego jedwabiu. Wyjątkiem są wstążki welurowe, które wykonane są z mieszanki jedwabiu i wiskozy.

Nie sprzedajemy. Jesteśmy małą manufakturą. Ważniejsze jest dla nas tworzenie wyrobów wysokiej jakości niż produkcja dużych ilości. Poza tym proces ręcznego tworzenia jest czasochłonny, co powoduje, że produkcja hurtowych ilości jest utrudniona.

Tak, często  realizujemy indywidualne zamówienia. Proces przygotowywania naszych wstążek  i ich farbowania jest procesem długotrwałym i pracochłonnym. Z tego względu najlepiej skontaktować się z nami kilka miesięcy przed terminem, na który będziecie potrzebować naszego produktu.

Sprzedajemy dwa rodzaje wstążek:

– z gładkimi brzegami – są cięte po skosie, dzięki czemu układają się pięknie i miękko. Wspaniale wyglądają jako dodatek do bukietów. Wstążki mają gładkie, surowe brzegi, które mogą  delikatnie się wystrzępić podczas użytkowania jednak zdecydowanie mniej niż w tasiemkach z wystrzępionymi brzegami. Z brzegów tych tasiemek nie wychodzą też nitki. Wstążki, dzięki cięciu po skosie są elastyczne i pięknie się formują. Wstążki cięte mają widoczne przeszycia. Na długości 2 metrów znajduje się min. jedno przeszycie.

– z postrzępionymi brzegami – mają piękne wystrzępione brzegi, które starannie opracowujemy aby podkreślić ich szlachetność. Każda ze wstążek jest unikatowa. Naturalny proces użytkowania powoduje delikatne wychodzenie i strzępienie się nitek, co dodaje im jeszcze więcej indywidualnego charakteru.